BENZİNLİ MOTORLAR

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺5.864,00 - ₺69.760,00

14 adet ürün var.

Toplam 14 üründen 1-14 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Benzinli Motor Fiyatları & %30'a Varan İndirim Fırsatı & 12 Taksit

BENZİNLİ MOTORLAR

Motor tedarik etmeden önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemlidir. Böylece, ne tür ve tip bir motor alacağınız konusunda daha net karara varabilirsiniz. İki tip motor modeli ön plana çıkıyor. Benzinli ve dizel yakıtla çalışan motorlar. Bunlar arasından tercih yapmak için ikisi arasındaki farkın bilinmesi icap ediyor. Bu bakımdan, ihtiyaç listesi hazırlamanız gereklidir.

Neden benzinli motor sistemi?

Benzinli motor sistemleri, daha ucuzdur. Bunun nedeni, dizel motor sistemlerindeki aksamlardan daha az aksama sahip olmalarıdır. Dizel motorlarda, turbo sistemleri de yer alabilir. Benzinli motor sistemlerindeki ateşleme performansı yüksektir. Bu nedenle, ek bir sistemle desteklenmesine gerek kalmaz. Benzinli motorlar, çok yakıt tüketebilir. Üzerindeki hacim ve yük arttıkça, yakıt tüketimi daha fazla aratabilir.

Benzin verimli bir enerji açığa çıkarmaz. Bu nedenle, benzinli motor sistemi daha fazla ateşleme yaparak, daha fazla güç üretme eğilimindedir. Bu durum, uzun süre çalıştırılacak bir motorun yakıt masrafının artması anlamına geliyor. Benzinli motorun dezavantajı, yakıt tüketimidir. Yine de, çalışma performansı yüksektir. Benzinli motor, uzun süre çalıştırılmadan bekletilebilir. Ekipman ve aksamlarında bozulma meydana gelmez. Bu özellik, her gün motoru çalıştırmayacak kişilerin benzinli motor tercih etmelerini isabetli kılar.

Bakım masrafı azdır

Benzinli motor, uzun ömürlüdür ve her zaman bakıma ihtiyaç duymaz. Bu nedenle, bakım masrafları düşüktür. Diğer motor modelleri, daha fazla bakım ve ilgi isteyebilir. Bakım masrafları açısından bütçenize ek yük getirebilir. Benzinli motorların yedek parçaları uygun fiyatlıdır. Dizel motorların yedek parça tedariki daha masraflıdır.

Benzinli motor imal eden birden fazla marka var. Ancak marka tercihini doğru yapmak gerekiyor. Böylece, kullanım süresi ömürlük bir motora sahip olabilirsiniz. Araç motorları imal eden markaların benzinli motorları tedarik edilebilir. Bu bakımdan, BRİGGS & STRATTON gibi markaların benzinli motorları ön plana çıkıyor. Verimli, yüksek performans sunan ve yakıt tasarrufu açısından avantaj sağlayan benzinli motorlar için yüksek mühendislik birikimine sahip markaları tercih edin.