Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

BENZİNLİ MOTORLAR
BENZİNLİ MOTORLAR

Motor tedarik etmeden önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemlidir. Böylece, ne tür ve tip bir motor alacağınız konusunda daha net karara varabilirsiniz. İki tip motor modeli ön plana çıkıyor. Benzinli ve dizel yakıtla çalışan motorlar. Bunlar arasından tercih yapmak için ikisi arasındaki farkın bilinmesi icap ediyor. Bu bakımdan, ihtiyaç listesi...

Motor tedarik etmeden önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemlidir. Böylece, ne tür ve tip bir motor alacağınız konusunda daha net karara varabilirsiniz. İki tip motor modeli ön plana çıkıyor. Benzinli ve dizel yakıtla çalışan motorlar. Bunlar arasından tercih yapmak için ikisi arasındaki farkın bilinmesi icap ediyor. Bu bakımdan, ihtiyaç listesi hazırlamanız gereklidir.

Neden benzinli motor sistemi?

Benzinli motor sistemleri, daha ucuzdur. Bunun nedeni, dizel motor sistemlerindeki aksamlardan daha az aksama sahip olmalarıdır. Dizel motorlarda, turbo sistemleri de yer alabilir. Benzinli motor sistemlerindeki ateşleme performansı yüksektir. Bu nedenle, ek bir sistemle desteklenmesine gerek kalmaz. Benzinli motorlar, çok yakıt tüketebilir. Üzerindeki hacim ve yük arttıkça, yakıt tüketimi daha fazla aratabilir.

Benzin verimli bir enerji açığa çıkarmaz. Bu nedenle, benzinli motor sistemi daha fazla ateşleme yaparak, daha fazla güç üretme eğilimindedir. Bu durum, uzun süre çalıştırılacak bir motorun yakıt masrafının artması anlamına geliyor. Benzinli motorun dezavantajı, yakıt tüketimidir. Yine de, çalışma performansı yüksektir. Benzinli motor, uzun süre çalıştırılmadan bekletilebilir. Ekipman ve aksamlarında bozulma meydana gelmez. Bu özellik, her gün motoru çalıştırmayacak kişilerin benzinli motor tercih etmelerini isabetli kılar.

Bakım masrafı azdır

Benzinli motor, uzun ömürlüdür ve her zaman bakıma ihtiyaç duymaz. Bu nedenle, bakım masrafları düşüktür. Diğer motor modelleri, daha fazla bakım ve ilgi isteyebilir. Bakım masrafları açısından bütçenize ek yük getirebilir. Benzinli motorların yedek parçaları uygun fiyatlıdır. Dizel motorların yedek parça tedariki daha masraflıdır.

Benzinli motor imal eden birden fazla marka var. Ancak marka tercihini doğru yapmak gerekiyor. Böylece, kullanım süresi ömürlük bir motora sahip olabilirsiniz. Araç motorları imal eden markaların benzinli motorları tedarik edilebilir. Bu bakımdan, BRİGGS & STRATTON gibi markaların benzinli motorları ön plana çıkıyor. Verimli, yüksek performans sunan ve yakıt tasarrufu açısından avantaj sağlayan benzinli motorlar için yüksek mühendislik birikimine sahip markaları tercih edin.

Daha Fazla

BENZİNLİ MOTORLAR  14 adet ürün var.

Alt Kategoriler

 • YATAY MİLLİ MOTORLAR
  YATAY MİLLİ MOTORLAR

  Motorun temel amacı, hareket sağlamaktır. Bunun için yakıtı sıkıştırır ve ortaya patlamadan hareket enerjisi elde edilir. Bu enerji, hareket etmesi arzu edilen aracın veya mekanizmanın çalışmasını sağlayabilir. Isı enerjisini, harekete dönüştüren motor sistemleri içerisinde yatay milli motorlar, performanslarıyla ön plana çıkan motor ürünleri arasında yer alıyor. Bu motor modeli, silindir hacmine göre değişik mekanik düzenlerin hareketini mümkün kılabilir.

  Motor nasıl çalışıyor?

  Motorun çalışma prensipleri, dört ana esasa dayanıyor. Öncelikle, yakıtın emilmesi ve yakma işleminin gerçekleşeceği odaya alınmasıdır. Burada, hava ve benzin karışır. Daha sonra ise, pistonlar yardımıyla sıkıştırma gerçekleştirilir. Pistonun sıkıştırdığı hava ve benzin, en yüksek hadde ulaştığında bujiler tarafından ateşlenir. Bu da, patlamanın meydana gelmesini sağlar. Bu patlama, güçlü bir enerjinin ortaya çıkarır. Patlama neticesinde pistonlar, ters yönde hareket eder ve yatay mili hareket ettirir. Yatay millerin bağlantılı oldukları mekanik düzen de hareket etmeye başlar.

  Patlama sonucunda ortaya çıkan enerji oldukça yüksektir. En basit bir motorun patlama sonrasında ortaya çıkardığı enerji, belirli bir parçanın 500 metreye kadar fırlatılmasını sağlayabilir. Motorun silindir hacmi, patlama sayısını ve döngüsünü belirler. Silindir hacmi yüksek motor sistemleri, daha fazla hareket üretme kabiliyetine sahiptir. Lüks araçların kısa sürede yüksek hızlara erişmesi, silindir hacmiyle ilgilidir.

  Motor yanma şekilleri

  Yatay milli motor, içten yanmalıdır. Günümüzde imal edilen motorların çoğu içten yanmalıdır. Ancak ilk imla edilen motor sistemleri, dıştan yanmalıdır. İçten yanmalı motorlar, daha avantajlı ve güvenli bir sisteme sahiptir. Yakıtın verimli kullanımını sağlar ve daha fazla hareket açığa çıkarabilir. Dıştan yanmalı motor sistemleri, buharlı makinelerde kullanılmıştır.

  İçten yanmalı motor sistemlerinde, yanma işlemi motorun haricinde değil, içerisinde gerçekleşir. Üstelik bu döngü, otomatik şekilde yerine getirilir. Hava ve yakıtın karışımı, en iyi enerjinin açığa çıkarılacağı şekilde ayarlanabilir. Sıkıştırma işleminin kuvveti nedeniyle de, patlama şiddetli şekilde gerçekleşir ve hareket enerjisi de o derece büyük olabilir.

  Yatay milli motor modeli, az yakıtla çok enerji sağlayıcı yeni nesil motorlar arasında yer alıyor.

1 ila 14 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.