İÇTEN TAKMA DENİZ MOTORLARI

Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺0,00 - ₺912.207,00

Motor Gücü (HP)

Motor Gücü (HP)

15 adet ürün var.

Toplam 82 üründen 1-15 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

İçten Takma Deniz Motorları % 25'e Varan İndirim Fırsatı &12 Taksit

İÇTEN TAKMA DENİZ MOTORLARI

Birbirinden farklı güce sahip deniz motorları var. Her tekne modelinin farklı deniz motoruna ihtiyacı olduğunun unutulmaması gerekiyor. Yumuşak gövdeli bir tekne için yüksek devir üreten ve itme gücü açısından maksimum seviyelere çıkan motor tipinin tedarik edilmesi doğru değildir. Dolayısıyla, tekne cinsi başta olmak üzere, kullanım amacına göre deniz motoru tercihi yapılması icap ediyor. Bu bakımdan, içten takma deniz motorları veya dıştan takılabilen modeller üzerinde durulmalıdır.

İçten takma deniz motoru nedir, ne değildir?

Büyük ve lüks tekne modellerinde tercih edilen motor tipi, içten takmalı deniz motorlarıdır. Bu motorların elektrikli olanları vardır. Ancak elektrik enerjisiyle çalışan modellerin uzun deniz seyahatleri için uygun olmadığının bilinmesi lazımdır. Benzinli ve dizel deniz mortoları, ürettikleri enerji ve güç açısından en ideal deniz motorları içerisinde yer alıyor. Yakıtlı modellerin de, silindir ve beygir hacmi açısından değişik itme gücü meydana getiren modelleri bulunuyor.

Aşırı dalgalı ve rüzgarlı yerler için deniz motoru

Deniz motoru seçimini etkileyen önemli faktörler var. Bunlardan birisi, teknenin seyir edeceği denizin durumudur. Aşırı dalgalı bir deniz için düşük beygirli deniz motorları almak doğru değildir. Bu durum, itiş kuvvetini olumsuz etkiler ve tekne hareketi kısıtlanabilir. Yine rüzgar, dalga, akıntı gibi durumların oldukça fazla yaşandığı yerlerdeki tekne modellerinin yüksek itme kuvveti üretebilen deniz motoru tedarik etmeleri gerekiyor.

Bu açıdan elektrikli ve şarj edilebilir modeller yerine, yakıtla yüksek devir üretebilen motorların seçilmesi lazımdır. Düşük emisyon oranlarına sahip, hava kirliliğine neden olmayan, titreşimsiz ve sessiz çalışma konusunda yüksek performans sunan motorlar tercih edilebilir. İçten takma deniz motorları, sabitlenen ve doğrudan pervane sistemine bağlanılan güçlü motor sistemidir. Bakım masrafları düşük, yakıt tüketiminde tasarruf sağlayacak modellerdir.

En iyi deniz motoru imal eden markalar

Otomotiv sektörüne yön veren markaların birçoğu deniz motoru imalatında da başarılı bir geçmişe sahiptir. Lombardini ve Volvo markalarının benzinli deniz motorları, birinci sınıf ürünler arasında yer alan ve itme kuvveti açısından başarılı performans sunan motorlardır.