ELEKTRİKLİ İÇTEN TAKMA DENİZ MOTORLARI

Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺0,00 - ₺379.358,00

Motor Gücü (HP)

Motor Gücü (HP)

11 adet ürün var.

Toplam 11 üründen 1-11 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Elektrikli İçten Takma Deniz Motoru- % 25'e Varan İndirim Fırsatı,12 Taksit

ELEKTRİKLİ İÇTEN TAKMA DENİZ MOTORLARI

Denizlerle çevrili kara parçası üzerindeyiz ve ülkemizde, dünyanın en iyi koyları yer alıyor. Böyle bir ülkede yaşamanın gereklerinden birisi, tekne sahibi olmaktır. Lüks gibi gözükse bile denize ve teknelere meraklı olanların yakından takip ettikleri teknolojiler deniz motorlarıdır. Bu motorlar, teknelerin sürat yapabilmelerini sağlayan ve üzerinde birden fazla kişinin taşınabileceği tekne modelini imkanlı hale getiren teknolojilerdir.

Neye göre deniz motoru almak icap ediyor?

Birbirinden farklı özelliklere sahip deniz motorları bulunuyor. Bu motorların hangisinin sizin için imal edildiğini anlamalısınız. Bunun için ihtiyaç listesi hazırlamanız lazımdır. Deniz aşırı seyahatler yapacak birisinin elektrikli içten takma deniz motoru tedarik etmesi doğru olmayabilir. Bu tip gezi planları olanlar için daha kuvvetli enerji açığa çıkaracak deniz motorları doğru tercihtir. Elektrikli deniz motorlarının üretim nedeni, hava kirliliğini önlemek ve dizel gibi yakıtlarla çalışan deniz mortolarına alternatif oluşturmaktır.

Hava ve deniz temizliğinin temin edilebilmesi için doğal enerjinin kullanımı önemlidir. Araçlar için de elektrikli motorlar üretilmeye başlandı. Elektrikle çalışan mortolar ilk olarak tekneler için imal edildi. Bu motorlar, yeteri kadar güç imal eden ve teknenin cinsine göre değişmekle beraber hareket performansı ve kabiliyeti yüksek teknolojidir. Yumuşak veya sert gövdeli tekne modelleri için uygun elektrikli deniz motorları vardır. 

Elektrikli içten takma deniz motoru avantajı nedir?

Öncelikli avantajı, doğal bir enerjiden kuvvet elde edilmesidir. Bu da, denize ve doğaya salınan emisyon oranını azalması anlamına geliyor. İkincisi ise, elektrikli deniz motoruna sahip teknenin egzoz ve su soğutma deliklerine ihtiyacı söz konusu değildir. Bu da, sistemin daha güvenli olmasını sağlıyor. Yine, bakım masrafı oldukça azdır. Ayrıca, çok daha sessiz ve titreşimsiz çalışma performansına sahiptir.

Elektrikli deniz motoru, yelken seyri esnasında şarj olabilir. bu tip motorların dezavantajı da vardır. Öncelikle, uzun deniz seyahatleri için uygun değildir. Çok büyük tekneler için de tercih edilebilir sistemler değildir. Teknenin cinsine, kullanım amaçlarına göre elektrikli içten takma deniz motoru modelinizi belirleyebilirsiniz.