Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

OUTDOOR

Kamp, balık avı ve doğa gezisi gibi aktivitelerin olmazsa olmaz bazı malzemeleri vardır. Kamp çadırı, çanta, dürbün ve daha farklı malzemelerle gezi deneyimini artırabilirsiniz. Herhangi bir aktiviteye çıkmadan önce çanta hazırlamanız icap ediyor. Bu çantada nelere yer vereceğiniz aktiviteye göre değişiklik gösterebilir. En ufak detayı unutmamak...

Kamp, balık avı ve doğa gezisi gibi aktivitelerin olmazsa olmaz bazı malzemeleri vardır. Kamp çadırı, çanta, dürbün ve daha farklı malzemelerle gezi deneyimini artırabilirsiniz. Herhangi bir aktiviteye çıkmadan önce çanta hazırlamanız icap ediyor. Bu çantada nelere yer vereceğiniz aktiviteye göre değişiklik gösterebilir. En ufak detayı unutmamak için liste yapmak ve listede eksik olanları anında tedarik etmek gerekebilir.

Dürbün modelleri

Bir doğa gezisi veya avcılıkla ilgili aktivite için dürbün mutlaka gerekiyor. Kullanım amacına göre dürbünle alakalı model ve kapsam da değişebilir. Bazı dürbünler, fonksiyonel değildir. Amatör geziciler için uygundur. Ancak bir doğa yürüyüşüne böcekleri keşfetme deneyimini de ekleyen biyologlar için fonksiyonel bir dürbün gerekebilir.

Bazı dürbünler ise, hızlı hareket eden hayvanları daha iyi görmek için tasarlanıyor. Yine, gözlüklü biri için doğru seçilmiş bir dürbün modeline gerek vardır. Bunun için de, ayarlanabilir dürbün modelleri imal ediliyor. Dürbün almadan önce gereksinimleri belirlemek ve ona göre bir tercih yapmak, en iyi malzemeye kavuşmanız anlamına geliyor.

Birinci sınıf ürünleri tercih edin

Yanınıza farklı outdoor ürünleri de almanız gerekebilir. Bir çanta veya uyku tulumu gibi malzemelere ihtiyaç duyulabilir. Bu malzemeleri tedarik etmeden önce ürün kalitesine odaklanmanız lazımdır. Fiyatla ilgili hususa kaliteden sonra dikkat edebilirsiniz. Çünkü bazı markaların ürünleri ucuz kumaş modellerinden yapılmıştır. Bu da, ilgili ürünün kısa sürede deforme olması demektir. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürün seçimi yapmanız, kullanım ömrü açısından avantajlı malzemeleri tedarik etmenizi kolaylaştırabilir.

Kaliteli ürünleri seçmeniz bir nedeni de, kamp gibi alanların malzemelere zarar verme açısından oldukça uygun yerler olmasıdır. Bir çantanın bir yerlere takılması muhtemeldir. Ucuz kumaş, hemen yırtılabilir. Yırtık, daha da açılabilir. Ancak ürün kumaşının kaliteli ve zorlu koşullara dayanıklı olması halinde hiçbir zarar görmeyebilir. Birinci sınıf ürün tercihleri, uygun fiyat ve hızlı gönderi avantajlarından faydalanmak için outdoor ürünlerini sitemiz üzerinden tedarik edilebilirsiniz. Birbirinden değişik markaların en iyi ürünleri burada!

Daha Fazla

OUTDOOR  27 adet ürün var.

Alt Kategoriler

 • DÜRBÜN
  DÜRBÜN

  Dürbün, uzaktaki nesneleri yakınlaştırmak için kullanılıyor. Kamp, gezi veya keşif faaliyetleri gibi farklı alanlara özgü üretilen dürbün modelleri var. Kullanım alanlarına göre modellerin kaplama malzememsi, optikleri gibi özellikleri de değişiyor. Dürbün almadan önce, neden ve nasıl kullanacağınıza dair ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Böylece, onlarca dürbün modeli içerisinde ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayan modeli tedarik etmeniz mümkün olabilir.

  Kaplama malzemesine dikkat edilmelidir

  Bir dürbünü oluşturan malzemeler vardır. Bu malzemelerin kalitesi, dürbünün performansını doğrudan etkileyebilir. Kaplama malzemesinin kaygan olması, elde taşınmasını zor hale getirebilir. Isı, soğuk ve nem gibi şeylerden etkilenmesi, taşıma performansını olumsuz etkileyen nedenlerdir. Dolayısıyla, hava şartlarından etkilenmeyen kaplama malzemesine sahip modelleri tercih etmelisiniz. Özellikle çok terleyen cildinizin olması halinde kaymayan modelleri seçebilirsiniz.

  Odaklama ve netlik

  Odaklama kalitesine önem verebilirsiniz. Özellikle keşifle ilgili çalışmalar yapan kişiler için yakınlaştırma ve odaklama işlevi önemlidir. Herhangi bir nesnesin üzerindeki böcek üzerine ne kadar yakınlaşabilir ve odaklama yaparak netleşme sağlanabilirse, o kadar verim alınabilir. Kullanım amacınıza göre üst segment odaklama ve yakınlaştırma özelliklerine sahip dürbün seçimi yapılabilir.

  Bazı dürbün modelleri ayarsız olabilir. Bu nedenle, tek bir cisme bakılmasına rağmen çift görüntü elde edinilir. Bu durum, dürbünün ayarlanmasıyla düzeltilebilir. Ancak ayar yapılmasına rağmen dürbünden bakıldığında göz yorgunluğu hissediliyorsa, dürbün kalitesidir. Nikon gibi önde gelen markaların dürbünleri birinci sınıftır. Dolayısıyla, çift görme ve göz yorgunluğu gibi durumların yaşanması söz konusu olmaz.

  Kullanım amacına göre dürbün seçimi

  Dürbünden elde edilmek istenilen hedef, dürbün özelliklerini belirler. Hızlı hareket eden cisim veya hayvanların dürbünle izlenebilmesi için geniş görüş açısına sahip modellerin tercih edilmesi, en iyi performansı elde edebilmek için gereklidir. Yine su altında kullanılmak istenilen dürbünün basınca dayanıklı olması lazımdır. Gözle ilgili problemleri bulunan kişiler olabilir. Bu tip insanların tedarik etmesi gereken dürbünün özellikleri arasında dioprik düzeltme olmalıdır. Dioprik dürbün, gözle ilgil problemi bulunan kişilere özel ayarlama yapma imkanı sağlıyor.

sayfa başına
1 ila 21 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.