ELEKTRİKLİ DIŞTAN TAKMA MOTORLAR

Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺0,00 - ₺674.938,00

Motor Gücü (HP)

Motor Gücü (HP)

Şaft Uzunluğu

Şaft Uzunluğu

15 adet ürün var.

Toplam 187 üründen 1-15 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Elektrikli Deniz Motoru % 20'ye Varan İndirim Fırsatı & 12 Taksit

ELEKTRİKLİ DIŞTAN TAKMA MOTORLAR

Ülkemizde yakından takip edilen teknolojiler arasında deniz motorları yer alıyor. Bunun nedeni, etrafımızın denizlerle çevrili olması ve birçok kişi tarafından denizcilikle uğraşılmasıdır. Hal bu şekilde olunca tekne sahipleri tarafından önemli bir mesele olarak deniz motorları seçimi gündem haline geliyor. Bu seçimin doğru şekilde yapılması, tekneden alınacak zevkin kalitesini artırabilir. Ancak doğru tercih yapılmaması halinde, deniz keyfi bozulabilir.

Elektrikli dıştan takma motor ne işe yarıyor?

Elektrikli motor sistemleri, araçlar için de uygulanmaya başlandı. Ancak henüz, arzu edilen bir kullanım imkanına sahip değildir. Tekneler için ise, uzun süredir kullanılıyor. Kullanım amacı ise, kısa mesafeli deniz yolculuklarını daha az maliyetli kılmaktır. Uzun ve sert dalgalara sahip denizlerde elektrikli motor sisteminin kullanılması doğru olmaz. Birbirinden farklı kuvvete sahip elektrikli deniz motorları bulunuyor.

Farklı kuvvetlerdeki elektrikli motorlar, birden fazla yolcu taşıma kapasitesine erişme imkanı sağlıyor. Yine de, itiş kuvvetini teknenin büyüklüğü ve yolculuğu etkiliyor. Çok fazla yolcunun veya büyük tekne modelinin elektrikli dıştan takma deniz motoru tarafından itilebilmesi güç olabilir. Dolayısıyla, bu niteliklere sahip motorun kıyıdan fazla açılmamak ve uzun deniz seyahatleri yapmamak için tercih edilmesi icap ediyor.

Elektrikli motorla sürat yapmak mümkün müdür?

Deniz ve tekne keyfini yaşamak için sürat yapmayı sevenler olabilir. Ancak elektrikli motor sistemiyle uzun süreli sürat mümkün olmayabilir. Motorun itiş gücüne göre değişmekle beraber belli bir süre sürat yağabilme imkanı vardır. Ancak, yüksek hızlara ulaşmak için dizel deniz motoru sistemlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Diğer bir deyişle, sürat tekneleri için elektrikli motorların kullanılması doğru değildir.

Elektrikli motorun avantajı nedir?

Elektrikli motorların bakımları kolaydır. Yüksek maliyetli bakımlar gerektirmez. Bozulma ve hasar çıkarma riski düşüktür. Enerji maliyetlerini düşürür. Özellikle, benzinin yüksek fiyatlı olduğu ülkelerde elektrik enerjisiyle çalışan motorların önemi büyüktür. Bazı dizel motora sahip teknelerde, elektrikli motor sistemleri de vardır. Bu sistemler, dalganın ve rüzgarın olmadığı zamanlarda yakıt maliyetini düşürmek için devreye alınabiliyor.

Elektrikli motorlar, çevreye duyarlıdır. Zararlı gaz salımı söz konusu değildir. Bu da, hem denizin hem de doğanın korunması anlamına geliyor.