Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

ENERJİ
ENERJİ

Teknoloji geliştikçe enerjiye olan ihtiyaç da artıyor. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojilerin her yerde kullanılabilir olmasını sağlayan enerji çözümlerinden faydalanmak icap ediyor. Bu bakımdan tekne gibi deniz motorlarının hepsinde kullanılmak üzere imal edilen akü modelleri yer alıyor. Aküler, gerek motorun ilk ateşleme sisteminin çalıştırıl...

Teknoloji geliştikçe enerjiye olan ihtiyaç da artıyor. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojilerin her yerde kullanılabilir olmasını sağlayan enerji çözümlerinden faydalanmak icap ediyor. Bu bakımdan tekne gibi deniz motorlarının hepsinde kullanılmak üzere imal edilen akü modelleri yer alıyor. Aküler, gerek motorun ilk ateşleme sisteminin çalıştırılmasında ve gerekse de, tekne içerisindeki elektronik sistemlerin çalışmasındaki enerji ihtiyacını karşılıyor.

Akü modelleri

Tekne konforunu arttırmak için bir dizi servis araçlarına ihtiyaç vardır. Bu servis araçlarının elektrik ihtiyacı ise, jel akülerle karşılanıyor. Bu aküler, sadece servis araçları için kullanılıyor. Bir de, ikinci bir akü modeli olarak tekne motorunun ateşleme işlemini gerçekleştiren akü modelleri yer alıyor. Bu akülerin sarsıntı, kötü hava şartları ve rüzgar gibi koşullara dayanıklı olması önemlidir. Uzun süre yüksek performans sağlayan akü modelleri için önde gelen markaların akü modelleri seçilebilir.

Solar enerji sistemleri

Enerji denilince akla elektrik enerjisi geliyor. Bu enerjinin elde edilebilmesi için son zamanlarda doğal kaynaklardan da yararlanılmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi güneştir. Güneş enerjisini, elektrik enerjisine dönüştürmek için solar santral sistemleri kuruluyor. Bu sistemler, güneşten elde edilen enerjiyi doğal akım olarak depoluyor. Şebekeye ise, alternatif akım olarak veriyor. Böylece, elektronik cihazların çalışabilmesini sağlayan temiz ve güvenilir bir enerji elde edilebiliyor.

Kesintisiz enerji kaynakları da, enerji çözümleri arasında yer alan önemli teknolojilerden birisidir. Herhangi bir ani kesintide yaşanacak problemlerin ortaya çıkmaması için kesintisiz enerji kaynaklarından faydalanabilir. Bu teknoloji, ani kesintiden hemen sonra devreye girerek, bilgisayar gibi cihazlarla yapılan işlemlerin kayıt edilmesini sağlıyor. Veri kaybını en aza indiriyor.

Yine solar sistemlerin kullanım ömrünü uzatmak için tercih edilen şarj kontrol panelleri de enerji çözümleri arasındadır. Solar sistemlerin akülerinin dolduktan sonra şarja devam etmesi güvenli değildir. Bu nedenle, sistemi kontrol eden panele ihtiyaç vardır. Bu panel sayesinde, solar sistemin akülerinin durumu görülebilir ve sistem devre dışı yapılabilir.

Hayatı kolaylaştıran teknolojilerin verimliliklerini artırabilmek için enerji çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Akü, invertör, kesintisiz güç kaynakları, ,invertör jeneratörler, kontrol panelleri, motorlar ve daha fazlası kategori listesinde.

Daha Fazla

ENERJİ  117 adet ürün var.

Alt Kategoriler

 • İNVERTÖR JENERATÖRLER
  İNVERTÖR JENERATÖRLER

  Enerjiye her an ve her yerde ihtiyacımız var. Bunun için geliştirilen teknolojiler arasındaki jeneratörler, her yerde elektrik enerjisinden yararlanmamızı sağlıyor. Geleneksel jeneratör motorları, ağır ve taşınabilir değildi. Üstelik elde edilen elektrik akımının kalitesini belirleyen THB değerleri, yüksekti. Yeni nesil jeneratör sistemlerinde ise, Toplam Harmonik Bozulma değeri, oldukça düşüktür. Bu da, jeneratörden elde edilen elektrik akımının eskiye göre daha güvenli olmasını mümkün kılıyor.

  Yeni nesil jeneratör sistemi: İnvertörler…

  Klasik motorlu jeneratör sistemlerinin aksine, her motor devrinden daha fazla enerji üretmeyi hedefleyen invertör jeneratörler sistemleri, klasik jeneratör sistemleri gibi fosil yakıtla çalışıyor. Bu sistemler, daha temiz ve verimli elektrik akımının üretimi için geliştirildi. Kamp alanlarında, balık tutarken veya ev için kullanabilecek invertör jeneratör sistemleri, taşınabilir dizayn edilmiştir. Bu sayede, bir yerden bir yere nakilleri de kolay bir şekilde yapılabiliyor.

  Sessiz, titreşimsiz ve güvenli.

  İnvertör jeneratör sistemlerini diğerlerinden ayıran temel hususlar arasında, sessiz çalışma fonksiyonu yer alıyor. Çalışan elektrikli süpürgenin çıkarttığı sesten daha düşük desibele sahip ses değerleri vardır. Bu durum, kamp yapılan arazide elektrik enerjisinden faydalanmak için kullanılan invertör jeneratörün rahatsızlık vermemesi demektir. Yeni nesil jeneratörler, titreşimsiz bir şekilde çalışıyor. Temiz ve güvenli elektrik akımı sağladıkları için pahalı ve hassas tabir edilen akıllı teknoloji gibi cihazların sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

  İnvertör jeneratör fiyatları ne kadar?

  Taşınabilir özelliklere sahip ve verimli elektrik enerjisi üreten jeneratörler, klasik modellere göre daha yüksek fiyattan satışa sunuluyor. Birinci sınıf ürüne sahip olmak ve CE standartlardaki ürünleri ömür boyu kullanabilmek için doğru tercih yapılması lazımdır. Ucuz ve yeni nesil motora sahip olmayan jeneratör sistemlerinin ürettiği elektrik akımındaki THB oranları yüksektir. Bu da, elde edilen alternatif elektrik akımının güvenliğini riske edebiliyor. Üstelik motorların titreşim ve sesli çalışması da, rahatsızlık yaratabiliyor. Yeni nesil motora sahip invertör jeneratör sistemi, verimlidir. Güvenilir elektrik akımı üretir. Elde edilen elektrik fazladır. Böylece, yakıt tasarrufu sağlayabilir.

sayfa başına
1 ila 21 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.