Filtreleme ölçütü

Kategoriler

Kategoriler

Çalıştırma Sistemi

Çalıştırma Sistemi

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺0,00 - ₺5.700.270,00

Motor Gücü (HP)

Motor Gücü (HP)

Şaft Uzunluğu

Şaft Uzunluğu

Uzatılmış Garanti

Uzatılmış Garanti

15 adet ürün var.

Toplam 543 üründen 1-15 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Deniz Motoru Modelleri %25'e Varan İndirimli Fiyat - 12 Taksit

DENİZ MOTORLARI

Koylarıyla meşhur ülkemizde tekne turları ve gezileri oldukça yaygındır. Kendi özel teknesi veya tur için kullanılan yat modelleri için birbirinden değişik deniz motorları satışa sunuluyor. Şişme botlar, büyük yat ve tekne modellerine uygun deniz motorları, birinci sınıf mühendislik imkanlarına sahip markaların ürünleridir. Uzun ömürlü, bakım masrafı az ve yüksek performans sağlayan motorların farklı türleri bulunuyor.

Elektrikli deniz motorları

Son dönemlerde elektrikli motorlar tekerlekli araçlarda ve değişik motor türlerinde kullanılmaya başlandı. Tekne ve yatlar için imal edilen elektrikli motorlar da piyasaya çıktı. Bu motorlar, doğa dostudur ve emisyon oranı sıfırdır. Ancak yüksek yolcu kapasitesine sahip yat ve tekneler için uygun modeller değildir. İtme kuvveti, motor gücüne göre değişiklik arz edebilir. Özellikle aşırı dalgalı ve rüzgarın olduğu bölgelerde performansı düşebilir. Ancak şişme tekneler ve yolcu kapasitesi az yatlar için tercih edilebilir.

İçten ve dıştan takma olarak satışa sunulan elektrikli motorların bakım masrafları oldukça azdır. Uzun ömürlüdür ve taşınabilir modelleri vardır. Uzun seyahat düşünenler ve kıyıdan çok fazla açılacaklar için elektrikli motorlar tavsiye edilmez.

Fosil yakıtla çalışan deniz motorları

Yüksek performans sağlayan deniz motorları içerisinde fosil yakıtla çalışanlar yer alıyor. Bu modeller, büyük yat ve tekneler için en uygun motor modelidir. Dizel veya benzinli olmak üzere farklı türleri vardır. Bunlar, uzun yolculuk ve seyahatler için de ideal motor türleridir. Dalgalı ve rüzgarlı yerlerde de yüksek performans gösterebilir. Ancak motor gücüne göre itme kuvveti farklılık arz edebilir. Tekne modeline göre motor gücünün belirlenmesi lazımdır.

Taşınabilir modelleri vardır. İçten ve dıştan takma modelleri vardır. Dıştan takma modeller, taşınabilir ve farklı bir tekneye transfer edilebilir. İçten takma modeller ise, sabittir ve taşınamaz. İhtiyaca göre iki türden birisi tedarik edilebilir. Bazı tekne modellerinde hem içten hem de dıştan takma motorların ikisini de vardır. Birisinin yakıtı tükendiğinde diğeri devreye alınabilir. Ya da, sürat yapılmak istendiğinde iki motor da devreye alınabilir.