MARINE DİZEL JENERATÖRLER

Filtreleme ölçütü

Çalıştırma Sistemi

Çalıştırma Sistemi

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺1.824,00 - ₺4.650.000,00

Motor Gücü (HP)

Motor Gücü (HP)

Şaft Uzunluğu

Şaft Uzunluğu

15 adet ürün var.

Toplam 49 üründen 1-15 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Marine Dizel Jeneratör Modelleri %10'a Varan İndirimli Fiyat-12 Taksit

MARINE DİZEL JENERATÖRLER

Yat ve tekne keyfini her zaman sürdürülebilir kılmak adına jeneratör sistemlerine ihtiyaç vardır. Tekne ve gemilerin ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini verimli şekilde üretebilen marine jeneratör sistemleri, birinci sınıf ürünlerdir. Tekne ve yat gibi lüks sınıf araçların elektrik akımı ihtiyacının doğru jeneratör sistemleri tercih edilerek tedarik edilmesi lazımdır. Aksi durumda, jeneratörün ürettiği elektrik akımı kazaların yaşanmasına neden olabilir.

Güvenilir ve temiz akım: Marine dizel jeneratör

Jeneratörlerin ürettiği elektrik akımlarının ölçümü önemlidir. Bu ölümler sayesinde, elektrik akımının kalitesinden haberdar olunabilir. Bir elektriği kaliteli kılan ise, Toplam Harmonik Bozulma değerinin oldukça düşük olmasıdır. Bu oran, klasik jeneratör sistemlerinin ürettiği elektrik akımı için yüzde 9-10 civarındadır. Marine dizel jeneratör sistemleri tarafından üretilen elektrik akımının THB değeri, çok daha düşüktür. Böylece, elde edilen elektrik daha temiz ve güvenlidir.

Elektrik akımının temiz olması demek, en hassas cihazların bile güvenli şekilde kullanılabilmesi anlamına geliyor. Yat ve teknenin elektrik sistemine verilen enerjinin güvenli olması, kaçakların engellenmesi ve elektrik kaynağından doğacak yangınların önlenmesini sağlıyor. Yüksek standartlarda imal edilen ve yeni nesil motorlarla desteklenen marine jeneratör, enerji verimliliği açısından da klasik sistemlerden daha etkindir.

Verimli enerji üretimi

Yat ve tekne için kullanılacak jeneratörün verimli çalışması lazımdır. Az yakıtla, daha fazla elektrik akımı elde edilmesi oldukça önemlidir. Bu durum, yatın masraflarını da en aza indirmek demektir. Marine dizel jeneratör, enerji üretiminde verimlilik esasına göre imal edilmiştir. Az yakıtla fazla enerji üretimi sağlayan jeneratör sistemi, tekne ve yatlar için en uygun modeldir.

Gürültüsüz çalışma performansı

Jeneratörlerin en önemli dezavantajları arasında, gürültülü çalışmaları geliyor. Ancak yeni nesil motor sistemlerinin imal edilmesiyle bu durum hemen hemen ortadan kalkmıştır. Yeni jeneratör modelleri, daha sessiz ve titreşimsiz çalışma kabiliyetine sahiptir. Bu kabiliyet, marine dizel jeneratör sistemlerinde daha da gelişmiştir. Tekne içerisine ses ve gürültü vermeden elektrik akımının üretilmesini sağlar. Bu bakımdan AB standartlarına uygun en iyi jeneratör ürünüdür.