Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

Honda BF 150 Deniz Motoru Özellikleri

Honda BF 150 Deniz Motoru Özellikleri

Honda BF 150, bir dıştan takma motorda bugüne kadar görülen en gelişmiş teknolojilerin bir kısmına ev sahipliği yapıyor. Her hızda daha fazla güç, tork ve verimlilik sunan VTEC Teknolojisine sahip olan BF 150 L ve XL şaft olarak sunuluyor

HONDA BF 150 AK2 XCU R/C EKSTRA UZUN ŞAFT MARŞLI DENİZ MOTORU 

HONDA BF 150 AK2 XU R/C EKSTRA UZUN ŞAFT MARŞLI DENİZ MOTORU

HONDA BF 150 AK2 LU R/C UZUN ŞAFT MARŞLI DENİZ MOTORU

 

Anahtar Özellikler

Değişken Valf Zamanlaması ve Kaldırma Elektronik Kontrolü (VTEC) emme valflerini düşük devirde çalıştırmak için hafif kam loblarından faydalanıyor.

Yalın Yanma Geri Besleme Kontrolü, yakıtı en üst düzeye çıkarmak için hava / yakıt karışımını hız ve yüke göre otomatik olarak ayarlayan doğrusal bir hava-yakıt sensörü kullanır

Üç ayrı soğutma sistemi, uzun süreli dayanıklılık için silindirin daha soğuk olmasını sağlar.

"Talep üzerine," kayış tahrikli alternatör ısı birikimini azaltır ve üstün pil şarjı kabiliyeti sağlar.

Motor kumanda sistemi, anında başlatma, sorunsuz çalışma, güçlü performans ve mükemmel performans sağlamak için 18 farklı sensörden sabit girdi alır

Lineer hava yakıtı ve çarpma sensörleri doğru yakıt akışı ve ateşleme eğrisini belirlemeye yardımcı olur.

Patentli doğrusal olmayan lastik parçalar tüm motor hızlarında daha düzgün çalışma sağlar.

Dişli kutusundaki dahili pilot tüp, kurulum için teknenizde delik delme gereksinimini ortadan kaldırır.

5 yıllık sınırlı garanti

 

 

Honda BF 150 (Dıştan Takma) Teknik Özellikler

Beygir gücü 150 hp

Garanti 5 yıl

Motor Tipi 4 Zamanlı

Silindir Sayısı 4 Silindir

Yapılandırma Sıralı

Ağırlık (lbs / kg) 478.00 lbs / 216.82 kg

Motor Hacmi (cu / cc) 144.00 cu / 2.359.74 cc

Şaft Uzunluğu Seçenekleri X için L / 25 inç için 20 inç

Direksiyon Kontrol Gücü Yardımı

Alternatör Çıkışı 51 A

 

Honda 2.4 litre, 4 zamanlı BF150 beygir gücü (hp) motoru VTEC (Değişken Valf Zamanlaması ve Elektronik Asansör Kontrolü) Teknolojisine sahiptir; Honda’nın özel Yalın Yanma Geri Bildirimi ve Üç Yollu Soğutma Sistemleri; İkili Ek Cam (DOHC) Teknolojisi ve özel İki Aşamalı İndüksiyon Sistemi de motorda bulunmaktadır.

 

Yarıştan elde edilen ve ilk olarak Acura NSX supercar'da görünen VTEC, giriş valflerini çalıştırmak için iki kam loblu profilden yararlanır ve hem hızdan bağımsız olarak güç ve yakıt ekonomisini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla hem düşük devirlerde hem de yüksek devir beygir gücünde güçlü tork sunar.

 

Honda'nın özel Yalın Yanma Geri Besleme sistemi, hava / yakıt karışımını hız ve yüke göre otomatik olarak ayarlayarak yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Üstten monteli Lineer Hava Yakıt Sensörü, motor kumanda sistemi ile birlikte çalışarak, ister trolde ister gezintiye çıkın, maksimum yakıt ekonomisi sunar.

 

Uzun süreli dayanıklılık sağlamak için, Honda mühendisleri dıştan takma motorlar için ilk bireysel kontrollü soğutma sistemini tasarladılar. Üç Yollu Soğutma Sistemi, silindir kafasının silindir bloğundan biraz daha soğuk çalışmasına izin vererek motor ısısını azaltıyotr, bu sayede motor aşınmasını büyük ölçüde azalıyor.

 

Honda Dual Tepegöz Kam (DOHC) Teknolojisi, daha yüksek beygir gücü için daha fazla valf kaldırılması ve daha fazla hava akışı yaratır. Silindir rocker kolu daha az sürtünme ve aşınma üreterek motor ömrünü uzatır. Geleneksel DOHC tasarımlarından farklı olarak, bu tasarımın ayarlanması kolaydır ve karmaşık kova şimleri içermez.

 

Honda'ya özel Çift Kademeli İndüksiyon Sistemi, düşük hızda sürüş ve yüksek hız performansı için ikiz kelebek vanalara sahip bir plenum odası kullanır. Düşük hızlarda, hava düşük giriş torkunu artırarak uzun bir giriş yolundan geçer. 3.500 rpm'den daha yüksek, panjur valfleri havanın yolunu kısaltmak için açılır ve daha yüksek beygir gücü için hava akışını arttırır. Diğer 4 zamanlı motorlar silindir kafasına hava vermek için uzun manifoldlar kullanırken, Honda tasarımı yanma verimini en üst seviyeye çıkarır.

 

Son olarak, BF150 2.14: 1 dişli oranına sahiptir; sınıfında en iyi şarjı sağlayan, kayışla çalışan, 40 amperlik bir alternatör; bir motor yağı soğutucusu; paslanmaz çelik bölmeler ve son derece güvenilir ve sağlam bir elektrik santrali oluşturmak için Ön Korozyon Koruma Sistemine sahiptir

1Yorumlar

  • Avatar
    Jan 3, 2023

Cevaplayın

Tüm alanlar gereklidir.

İsim:
E-posta: (Yayınlanmadı.)
Yorum:
Tip Kodu: