Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

ePropulsion-Doğru Şaft Uzunluğunu Seçin

ePropulsion-Doğru Şaft Uzunluğunu Seçin

ePropulsion elektrikli dıştan takma motorlar, diğer yakıtlı motorların şaft uzunluklarına göre farklı değerlere sahiptir.

Elektrikli dıştan takmalı motorlar için şaft uzunluğu, kelepçe braketinin üstünden pervanenin merkezine kadar ölçülür. Benzinli dıştan takmalı motorlar için, kelepçe braketinin üstünden havalandırma önleyici plakaya kadar ölçülür.


Yukarıdaki fotoğraft görüldüğü gibi, ekstra kısa (XS) şaftımız, benzinli motorun kısa şaftına (S) benzer bir uzunluğua sahiptir. Kısa şaft (S), benzinli motorların Uzun şaft uzunkluğuna (L) yakın. Uzun şaft (L),  benzinli motorların uzun şafttından (L) daha uzundur. Uygun şaft uzunluğunu bulmak için prensip, pervanenin tepesinin kıç yatırmasının en alt noktasıyla eşleştiğinden emin olmaktır.


Doğru şaft uzunluğunu elde etmek için, önce kıç yatırması yüksekliğini, teknenin kıç aynalığının üstünden teknenin altına kadar olan uzunluğu ölçün. Bundan sonra, kıç yatırması yüksekliğine göre şaft uzunluğunu seçebilirsiniz.


Kıç ayna yüksekliği 30-40 cm arasında olanlar veya sığ sularda kullanacaklar için Ekstra Kısa (XS) şaft,
Ayna yüksekliği 40-50 cm arasında ise Kısa (S) şaft,
Ayna yüksekliği 50 cm’den uzun aynalarda Uzun (L) şaft seçmek doğru tercih olacaktır.

Cevaplayın

Tüm alanlar gereklidir.

İsim:
E-posta: (Yayınlanmadı.)
Yorum:
Tip Kodu: