Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

Şişme Botlar için Küçük Motorlar: Eksiksiz Bir Satın Alma Rehberi

Şişme Botlar için Küçük Motorlar: Eksiksiz Bir Satın Alma Rehberi

Siz de kürek çekmekten daha konforlu, iyi bir menzil ve güvenlik sağlayan küçük motorlar mı arıyorsunuz? Sağlayabileceği güç ve menzil, sessiz yapısı, taşınabilirliği ve diğer rakipsiz avantajları göz önünde bulundurulduğunda, şişme botunuz için öncelikle elektrikli motorları inceleyin.


Elektrik motorları her ne kadar satın alım maliyeti açısından yüksek olsa da daha uzun çalışma süresi ve daha az bakım maliyeti ile kolayca telafi eder ve bu da onu uzun vadede uygun maliyetli bir seçim haline gelmesini sağlıyor.

 

Bugün, küçük şişme botlardan en iyi şekilde yararlanmak için portatif, çalıştırması kolay ve tatmin edici bir pil ömrü ve hızı olan şişme botlar için en iyi küçük motorları nasıl seçeceğiniz hakkında yazacağız.

 

 

İçerik tablosu:

Küçük Şişme Botlar İçin Neden Elektrik Motoru Seçilmeli ?

2021'de Şişme botlar için En İyi İlk 3 Küçük Motor

Şişme Botlar için Küçük Motor Satın Alma Rehberi

Küçük Şişme Botlar İçin Neden Elektrik Motoru Seçilmeli ?

Daha uygun fiyatlı trol motorları, şişme botlar için küçük benzinli motorlar ve tamamen elektrikli motor arasında kalmış olabilirsiniz. Araştırma yaptıysanız, şişme elektrik motorlarının trol motoruna ve benzinli motorlara kıyasla birçok rakipsiz avantaja sahip olduğunu göreceksiniz, bu da onu en popüler seçenek haline getiriyor.

 

Olta balıkçılığı yapanlar, özellikle aşağıdaki nedenlerden dolayı şişme botlar için elektrik motorunu tercih ediyorlar:


Küçük şişme botlar için elektrik motorunun en belirgin faydalarından biri, motor sesinin neredeyse hiç duyamayacağınız kadar sessiz olması (genellikle 55 db) ve tüm yolculuğu çok daha keyifli ve sakin hale getirmesidir. Elektrikli motorlar deneyimin olarak ezber bozan bir unsurdur. Küçük şişme botlarınızla birinci sınıf bir deneyim arıyorsanız, elektrik motorları en iyi seçimdir.


Şişme botlar için küçük elektrikli motorlarla, trol motorlarından daha fazla güç elde edeceksiniz ve uzun trolleme menziline sahip olacaksınız 


# 1. Elektrik motorlar sizi balık tutma yerine sessiz ve hızlı bir şekilde götürmek için genellikle en az 3 hp güç sağlar. En iyi 112 lbs sağlayan trolling motoruna kıyasla muazzam bir güç artışıdır.


# 2. Benzinli motorlar ile karşılaştırıldığında, elektrikli küçük dıştan takmalı motorlar çok daha verimli ve özellikle yavaş hızda trol yaparken çevre dostudur.
Elektrikli motorlarının büyük bir avantajı da son derece entegre ve hafif bir ağırlıkla taşınabilir olmasıdır. Örneğin, 3 hp motor sadece yaklaşık 10 kg ağırlığındadır. Benzinli motorların aksine, elektrikli motorlarda yeke'yi katlayabilir ve (genellikle 3 hp'nin altındaki modeller) entegre ve hafif ağırlıklı bir akü paketiyle birlikte satın alırsınız.Dolayısıyla, şişme botlar için elektrik motoru da aynı derecede kullanışlıdır ve daha yüksek beygir gücüne sahip motorlar kadar ağır pil hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

 

Elektrikli marş motoru gazlı dıştan takmalı motor hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz, ancak zor olan şey, genellikle yalnızca büyük beygir gücüne sahip gazlı dıştan takmalı motorlarda (20 hp ve üstü) mevcut olmasıdır.Dolayısıyla, elektrikli marşlı şişme bot için küçük bir motor arıyorsanız, şişme botunuz için tamamen elektrikli küçük bir motora ihtiyacınız olacaktır.Yukarıda bahsedilen tüm avantajların yanı sıra, küçük şişme botlar için elektrikli dıştan takma motor da "elektrikli" doğasından gelen bazı büyük avantajlar şunlardır:

Minimum bakım

Temiz, benzin sızıntısı veya leke yok

Egzoz içermez

Solar şarj yeteneği

Dümen Direksiyon Uyumluluğu

Nötr ve Geri Vites

Bu gönderi hakkında daha fazla bilgi edinin: Şişme botlar için Küçük Motorlara İhtiyacınız Olduğunda, Elektrik mi yoksa Benzin mi Seçersiniz?

2021 En İyi 3 Küçük Motor

a-3 hp dıştan takma motor, Spirit 1.0 Plus


Botlar, RIB'ler, yelkenli tekneler vb. dahil olmak üzere tekneler için küçük bir motor arayan kişiler için en popüler seçimdir. Gelişmiş doğrudan sürüş teknolojisi sayesinde, tekneye yönelik küçük motor ömür boyu bakım gerektirmez ve size zaman içinde çok fazla sorun ve para tasarrufu sağlar. Tekne için küçük bir motor olarak sınıflandırılan bu araç, 150 kg yük ile 12 ft'lik bir tekneyi sürmek için 9 km / s maksimum hıza ulaşabilir ve 10 ft'lik bir bot için yeterli itiş gücü sağlayabilir veya 1,5'e kadar günlük yelkenliler için yardımcı güç olarak çalışabilir.


Bu 3 hp küçük motorun suda nasıl çalıştığını izleyin:

b-6 hp dıştan takma motor, Navy 3.0

Özel Navy pilimizle mükemmel çalışır, bu nedenle doğru pil türünü ve markasını ararken sorun yaşamazsınız. Navy bataryası, tekne için bu küçük motor için en iyi performansı sunar.Batı Marine Epropulsion sayfalarımızda tüm varyasyonlar ayrı ayrı tanımlanmıştır.Navy 3.0; 150 kg yüke sahip 12 ft'lik bir teknede hızlı hızlanmada 20 km / saate çıkabilir ve 3 tonluk bir tekneyi 6 hp benzinli dıştan takma motor kadar güçlü bir şekilde kolayca yol alabilir.


Tekneler için bu 3 hp küçük motorun suda nasıl çalıştığını kontrol edin:

c-9.9 hp dıştan takma motor, Navy 6.0

Bazılarınız bas botları, RIB'ler ve 6 tona kadar olan tekneler için küçük bir motor arayabilir ve sudaki hızını artırmakk isteyebilir.Bu durumda, tekneye yönelik bu 9,9 hp küçük motor size daha çok uyacaktır.Navy 6.0'ın en iyi noktası gelişmiş soğutma sistemidir. Kapalı döngü sıvı soğutma teknolojisi ile, motor çok daha hızlı ve ivmelenmeyi kaldırabilir. 9.9 hp küçük motor, 150 kg yük ile 12 ft'lik bir tekne sürerken 27 km/s maksimum hız sağlar ve saatlerce en yüksek hızda kalır.


Tekneler için bu 9,9 hp küçük motorun suda nasıl çalıştığını kontrol edin:


Tekneler için Küçük Motorlar Satın Alma Rehberi

Piyasada bulunan çok sayıda seçenek dikkate alındığında, tekne için uygun küçük bir motora karar vermek o kadar kolay değildir:

Daha uygun fiyatlı trol motorları, yeterli batarya ömrü ve hıza sahip tekneler için küçük bir motor görevi görecek mi? Yoksa elektrik mi yoksa benzinli mi kullanmalısınız?

Genellikle, küçük tekneler için elektrik motoruyla gitmeleri için üstün bir tekne deneyimi (herhangi bir gürültü ve kötü koku olmadan kolay başlangıç) isteyen herkese tavsiye ederiz.Trol motorları, balık tutmak ve düşük hızlı trol yapmak için iyi bir araçtır, ancak 112 lbs'den daha yüksek güç istiyorsanız (açık ara en güçlü trol motorunun güç oranı, 1.87 hp'ye eşdeğer), iyi bir seçim değildir.

Peki küçük tekneler için motorlar nasıl seçilir? Dikkate alınması gereken başlıca iki nokta vardır:


Teknenin içinde tipik olarak teknenize yasal olarak koyabileceğiniz maksimum beygir gücünü söyleyen metal bir etiket vardır.Ancak bu aralık dahilinde, tekneler için ideal küçük motor boyutu aslında tekne tipinize, tekne yükünüze / ağırlığınıza ve hız ve menzil gereksiniminize göre belirlenir.Size kolay bir referans vermek için, ePropulsion 3 hp küçük tekne motoru, 14 fitlik bir sandalın 6,2 mph maksimum hızda çalıştırılmasını sağlayabilir ve ayrıca 20 fitlik bir yelkenli teknenin benzer hızda çalışmasını sağlayabilir.En yakın referans modeli bulmak için önce bu performans bültenlerinde tekneler için küçük motorların nasıl performans gösterdiğini kontrol edebilir veya hızı kendiniz test etmek için bir test sürüşü planlayabilirsiniz.Hangi markaya başvuracağınızdan emin değilseniz, gerçekten bir tane almadan önce her zaman küçük dıştan takma motor incelemelerini kontrol etmeniz önerilir. Dıştan takmalı motorların gerçek hayatta nasıl çalıştığını öğrenmek, neyle başa çıkacağınızı anlamanıza yardımcı olabilir.Ayrıca, tekneler için küçük motorların garantisini kontrol etmeyi ve bayilerle önceden iletişim kurmayı unutmayın; bu, gelecekte kullanım sırasında tamir edilmesi gereken herhangi bir şey olması durumunda yardımcı olacaktır.Ve bu, özellikle tekneler için kullanılmış küçük bir motor veya satılık bir motor satın alıyorsanız önemlidir.

 

Cevaplayın

Tüm alanlar gereklidir.

İsim:
E-posta: (Yayınlanmadı.)
Yorum:
Tip Kodu: