İNVERTÖR

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı giderek yaygın hale geliyor. Güneş paneli veya rüzgar tribünlerinden elde edilen enerjinin güvenli olması gerekiyor. Güvenli olmayan enerji, elektronik cihazların bozulmasına neden olabilir. Bu anlamda invertör, yenilenebilir enerjiden elde edilen DC akımını kullanılabilir hale getiriyor. Üstelik elde...

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı giderek yaygın hale geliyor. Güneş paneli veya rüzgar tribünlerinden elde edilen enerjinin güvenli olması gerekiyor. Güvenli olmayan enerji, elektronik cihazların bozulmasına neden olabilir. Bu anlamda invertör, yenilenebilir enerjiden elde edilen DC akımını kullanılabilir hale getiriyor. Üstelik elde edilmek istenilen akımın gücünün ayarlanmasını da sağlıyor.

Teknedeki veya kamp alanlarındaki cihazların düzgün çalışabilmesi için aküden elde edilen elektriğin invertör ile güvenli hale getirilmesi lazımdır. Elde edilen akımdaki dalgalanmalar veya yüksek voltajlı akımların ayarlanmasını sağlayan invertör cihazı, elektrikle çalışan aksamların muhafaza edilmesini sağlayabilir.

İnvertör kullanım alanları

İnvertör cihazlarının kullanım alanı oldukça yaygındır. Bilgisayar gibi küçük akımla çalışan cihazlardan, büyük akım üreten mekanizmalara kadar her alanda kullanılan bir teknolojidir. Son dönemlerde ise, yenilebilir enerji kullanımı artmaya başladı ve invertör sistemlerine duyulan gereksinim arttı. Çünkü doğal kaynaklardan elde edilen enerjinin verimli şekilde kullanılmasını invertör cihazları mümkün hale getiriyor.

Cihazın önemli avantajları bulunuyor. Bunların en başında ise, tasarruf elde edilmesi yönündeki faydasıdır. Sistem tarafından elektrik akımlarının güvenliği ve verimliliği sağlandığı için bağlı mekanizmaların veya elektrik tesisatının zarar görmesini ortadan kaldırıyor. Dalgalanma ve kayıpları en aza indirdiği için ise, enerji tasarrufu sağlıyor.

İnvertör çeşitleri nelerdir?

Kare dalga ve tam sinüs algoritmasına sahip iki farklı invertör modeli vardır. Bunlardan kare dalga, aydınlanma veya ısınma gibi hassasiyet sahibi cihazların çalıştırılması için uygundur. 220V AC akımın elde edilmesini sağlayabilir. Sinüs invertör modelleri ise, düşük harmonik bozulma oranına sahiptir. Motorlu yüklerde oldukça verimli çalışabilir. Bunlarla beraber sanayi tipi, invertör modelleri de vardır. Yüksek verim elde edilmesi için paralel bağlantı modelini kullanan mikro invertör tasarımları yapılıyor.

İnvertör fiyatları

İnvertör çeşitleri ve modellerine göre farklı fiyat aralıklarından satışa sunuluyor. Tedarik etmek istediğiniz modele karar verebilmek için ihtiyaç listenizi belirlemeniz gerekiyor. Hassas ve pahalı mekanizmalar için harmonik bozulma değeri ideal seviyedeki invertör modellerini tedarik etmelisiniz. İhtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz invertör, verimlilik ve avantaj sağlayabilir.

Daha Fazla

İNVERTÖR  30 adet ürün var.

sayfa başına
1 ila 21 arasındaki ürünleri görüyorsunuz.