Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

DÜRBÜN
DÜRBÜN

Dürbün Nedir ?

Dürbünler, mercekleri sayesinde çok uzaktaki nesneleri yakındaymış gibi gösterim sağlayan aletlerdir. Genel olarak iki elle kullanılan modelleri olduğu gibi tek elle kullanılan dürbünler bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına göre farklı tipte, mercek teknolojisine sahip, tek elle ve iki elle kullanılabilen modelleri mevcuttur. Savun...

Dürbün Nedir ?

Dürbünler, mercekleri sayesinde çok uzaktaki nesneleri yakındaymış gibi gösterim sağlayan aletlerdir. Genel olarak iki elle kullanılan modelleri olduğu gibi tek elle kullanılan dürbünler bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına göre farklı tipte, mercek teknolojisine sahip, tek elle ve iki elle kullanılabilen modelleri mevcuttur. Savunma sanayiinde kullanılan modellerin dış yüzeyi, ağırlığı, mercekleri farklı olabileceği gibi, denizcilikte kullanılan modeller ayrı, avcılıkta kullanılan modellerde farklı tip teknolojiler bulunmaktadır.

Dürbün Nerelerde Kullanılır ?

Ordu birliklerinde gözlem ve mesafe tespiti, iz sürme, astrolojik faaliyetler, denizcilik, havacılık, outdoor sporlarda kullanılmaktadır. Dürbün içinde mesafe tespit edebilmeye izin veren aralık bulma ölçeği ile bulunduğunuz noktaya göre nesneye göre aranızdaki uzaklığı tespit etmenize yarar. 

Daha Fazla

DÜRBÜN  Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.