Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

HAVALANDIRMA MAKİNALARI
HAVALANDIRMA MAKİNALARI

Yemyeşil çimlerinizin sağlığı, bahçenizin güzelliği için gerçekten önemlidir. Bahçelerde, parklarda ve spor faaliyetlerinin yapıldığı spor komplekslerinde çim ve yeşillik alanların sürekliliği çok dikkat edilmektedir. Bu güzel çimlerin sağlıkla büyümesi için bazı aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sayede bahçelerde, spor müsabakalarının yapılaca...

Yemyeşil çimlerinizin sağlığı, bahçenizin güzelliği için gerçekten önemlidir. Bahçelerde, parklarda ve spor faaliyetlerinin yapıldığı spor komplekslerinde çim ve yeşillik alanların sürekliliği çok dikkat edilmektedir. Bu güzel çimlerin sağlıkla büyümesi için bazı aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sayede bahçelerde, spor müsabakalarının yapılacağı alanlarda, piknik alanlarında, doğal otlatma alanlarında,parklarda, toprağın düzenli ve verimli şekilde işleyebilmesi ve çimin sağlıklı olma yolu açılmaktadır.

Genel olarak alan büyüğünde el aletleri yeterli olamamaktadır. Bu durumlarda elektrikli veya benzin motoruyla donatılmış yardımcı aletler insanların yardımına sunulmakta ve hem zaman hem de güçten büyük tasarruflar sağlanmaktadır. Çim havalandırma makineleri, çimler büyüdüğü zaman toprağı havalandırmak için tasarlanmış bir bahçe aracı diyebiliriz. İtme gücüyle çalışan çim havalandırma araçları olduğu gibi elektrikli makineler de bulunmaktadır. Sıkıştırılmış veya sıkışmış çimler, havalandırılma yoluna gidildiğinde, toprak drenajını artırır ve solucanları, mikrofaunayı ve oksijene ihtiyaç duyan mikrofloranın oluşmasını sağlar. Çim havalandırma iki olaya yardımcı olmaktadır: Çimleri kontrol altında tutmaya ve toprak sıkıştırmasının azaltılmasını sağlar. Çim örtüsü, toprağın oldukça önemli derecede ihtiyaç duyduğu oksijeni engelleyebilme kabiliyetine sahiptir ve düzeni bozan, sağlıklı çimi gelişimden mahrum bırakan ölü organik doku tabakası olarka adlandırılabilir. Toprak sıkışmasıyla çimin kökleri suya erişimi zorlaşır.. Çimleri biraz ıslatarak ve çim havalandırma makinasını bu durumda kullanarak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Sürekli ve sağlıklı çimler yetiştirmek için bu önemli makinenin kullanılması veya bulunabiliyorsa başka yöntemlerle toprağın sağlıklı şekilde havalandırılması yöntemiyle ilgili yapılan deneyler de bunu kanıtlar niteliktedir.

Çim havalandırma makinelerinin bazı çeşitlerinde, havalandırıcı yerden toprağı kaldırır ve saha üzerinde çekirdekleri bırakır. Bu durum, toprakta sıkıştırmayı azaltır ve delikler uzun süre açık kalabilir. Sonra havanın, gübrenin ve suyun, çimin köklerine ulaşması daha kolay olacağından faydalı bir işlem yapılmış olunur. Bir çivili çim havalandırıcıysa, kama biçimli sivri uçlarını kullanarak toprağı yana doğru iterek toprakta delik oluşturur. Yerden toprak kaldırılmadığından dolayı, su kuyularının etrafında sıkıştırılmış toprağı kısa sürede genişletir ve deliklerin daha kısa sürede kapanmasına yol açmaktadır.

HAVALADIRMA MAKİNALARI kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi FİŞ Jeneratör güvencesiyle kolayca temin edebilirsiniz.

Daha Fazla

HAVALANDIRMA MAKİNALARI  Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.