MOTOPOMPLAR
MOTOPOMPLAR

Motopomp, su pompası sistemidir. Suyun, bir noktadan farklı bir noktaya borularla intikalini sağlamak için basınca ihtiyaç vardır. Bu basınçla, suyun hareketi sağlanılabilir ve su arzu edilen noktaya transfer edilebilir. Bu bakımdan su pompaları önemli bir fonksiyon icra edebilir. Elektrikli ve farklı yakıt türleriyle çalışan su pompaları vardır...

Motopomp, su pompası sistemidir. Suyun, bir noktadan farklı bir noktaya borularla intikalini sağlamak için basınca ihtiyaç vardır. Bu basınçla, suyun hareketi sağlanılabilir ve su arzu edilen noktaya transfer edilebilir. Bu bakımdan su pompaları önemli bir fonksiyon icra edebilir. Elektrikli ve farklı yakıt türleriyle çalışan su pompaları vardır.

Elektrikle çalışan pompa sistemleri

Su motorunun çalışabilmesini sağlamak için enerjiye ihtiyaç vardır. Elde edilen ilk enerji akımı, hareket enerjisine dönüştürülebilir. Bunun en iyi yolu, elektrik enerjisidir. Hem temiz hem de doğaya zarar vermeden motorun çalışmasını ve hareket enerjisi üretmesini sağlayabilir. böylece, suyun hareketi de mümkün olabilir. Genellikle, bina gibi yerlerin üst kısımlarına suyun verimli şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla hidrofor daireleri kurulur. Bu daireler içerisinde, su pompaları kullanılır. Suyun ulaştırılmak istendiği yüksekliğe göre, su pompasının özellikleri belirlenebilir.

Yakıt ile çalışan su pompaları

Motopomp sistemleri, yakıtla da çalışıyor. Elektrik şebekesine bağlanma imkanı olmayan yerler için tercih edilmesi gereken su pompası sistemi, benzinli veya dizel yakıtla çalışmalıdır. Bir tarlanın sulanması için kanaldan çekilen suyun tarlaya aktarılması gerekebilir. Böyle bir durumda ise, elektriğe ihtiyaç duymadan çalışan motopomplara ihtiyaç vardır. Dizel veya benzinle çalışan su pompaları, gerekli hareket enerjisini sağlayabilir.

Motopomp alırken dikkat edilecekler

Motopomp sistemlerinin değişik sayıda emiş ve çıkış kanalları yer alıyor. bu kanalların sayısı, ihtiyaca göre belirlenebilir. Üç emiş ve çıkış kanalına sahip motopomp sistemin kanal sayısını ikiye düşürmek mümkündür. Böylece, suyun araziye akışı kontrol altına alınabilir. Ancak üç emiş ve çıkış kanalına sahip bir motopomp sistemine dördüncü bir kanalın eklenmesi mümkün değildir. Bu da, suyun daha çabuk emilip, aktarılmasına ihtiyaç duyulan bir arazide motopomp kanallarının yetersiz kalmasını sağlayabilir. Dolayısıyla, motopomp ürününü tercih etmeden önce ihtiyacınızı doğru tespit etmeniz gerekiyor.

Yakıtlı motopomp sistemleri, içten yanmalıdır. Güvenlidir ve üstün standartlara göre imal edilmiştir. Çevreye zarar vermez. Doğa dostu motor sistemidir. Yakıt tasarrufu sağlamak için motorun ihtiyacı kadar yakıtı kullanır.

Daha Fazla

MOTOPOMPLAR  Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.