Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

BADEM HASAT MAKİNELERİ
BADEM HASAT MAKİNELERİ

Badem meyvesi,Türkiye'nin ana üreticilerinden biri olduğu bir ağaç meyvesidir. Global üretim miktarı yıllara göre değişmekle birlikte 1.5 milyon ton civarındadır. Sıcak ve ılık iklimde yetişen badem, kuraklığa da dayanaklı bir ağaçtır.

Badem ağacı, aşı yöntemi ile üretimi sağlanırken nadir bazı çeşitleri de tohumla üretilmektedir. 50 yıl civarın...

Badem meyvesi,Türkiye'nin ana üreticilerinden biri olduğu bir ağaç meyvesidir. Global üretim miktarı yıllara göre değişmekle birlikte 1.5 milyon ton civarındadır. Sıcak ve ılık iklimde yetişen badem, kuraklığa da dayanaklı bir ağaçtır.

Badem ağacı, aşı yöntemi ile üretimi sağlanırken nadir bazı çeşitleri de tohumla üretilmektedir. 50 yıl civarında ömrü olan badem ağacı, 4 yaş civarında meyve vermeye başlayarak üreticisine para kazandırmaya başlar.

Badem ağaçtan nasıl toplanır ?

Badem meyvesi kabuklu bir meyvedir. Üreticiler yani çiftçiler, silkeleme, elle toplama gibi yöntemlerle ağaçtan yere düşürme yöntemiyle hasat yaparlar. Hasat yapmak uzmanlık gerektirir. Her makine kullanılmaz, ancak ağaca zarar vermeyecek ve bademi hızlıca yere indirecek modeller tercih edilmelidir.

Badem üzerine makine imalatçıları dünya gelişmelerini yakından takip etmeli, yerli üreticinin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek hasat makineleri üretimine hız vermelidir. Badem hasadının en başından itibaren silkme, toplama, kırma, saklama kategorilerinde makineler yurtdışından örnek alınarak üretilip piyasaya sunulmaktadır.Yerli üreticiler gelişmiş teknikleri makine imalatında kullanarak badem yatırımcısına en verimli ve kaliteli makineleri sunmaktadır.

Badem hasat makineleri Avrupa Birliği normlarına göre imal edilmelidir. Makine üretiminde insan ve badem ile temas olduğu için kanserojen maddeler ihtiva etmemeli, makinelerin sertifikasyon belgelerine sahip olduğu bilinmelidir.

Badem silkeleme işlemi, insan eliyle olabildiği gibi traktör tahrikli silkeleyiciler ile de olabilir. Birim zamanda en fazla bademi traktör tahrikli badem silkeleyici ile elde edebilirsiniz.Bu sayede yüzlerce ağactan bir kaç günde tüm bademi yere indirebilirsiniz. Bu kategoride badem kırıcıları bulabilirsiniz.

BADEM HASAT MAKİNELERİ kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi FİŞ Jeneratör güvencesiyle kolayca temin edebilirsiniz.

Daha Fazla

BADEM HASAT MAKİNELERİ   Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.