Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

DAL ÖĞÜTME MAKİNALARI
DAL ÖĞÜTME MAKİNALARI

Bahçeli yerlerde, yazlıklarda ve parklarda ağaçların dallarının budanması, yere düşen yaprakların toplanması gibi işlerde makinelere ihtiyaç duyarız. Kolay çalışacak aletler hepimizin isteğidir. Bu organik atıkların kullanılabilecek hale getirecek bir takım öğütücü el aletlerine veya makinalara ihtiyacımız olacaktır. Bir bahçede bu tip makinalar...

Bahçeli yerlerde, yazlıklarda ve parklarda ağaçların dallarının budanması, yere düşen yaprakların toplanması gibi işlerde makinelere ihtiyaç duyarız. Kolay çalışacak aletler hepimizin isteğidir. Bu organik atıkların kullanılabilecek hale getirecek bir takım öğütücü el aletlerine veya makinalara ihtiyacımız olacaktır. Bir bahçede bu tip makinaların varlığı bahçe bakımı, çim temizliği gibi önemlidir. Bu araçlar dalları, ot gibi bitkileri ve diğer bazı öğütülecek organik maddeleri parçalayıcı haznesine toplar ve böylece bahçede ihtiyacınız olmayan fazlalıklardan, öğütülmüş ve sıkıştırılmış halde yanmaya hazır küçük bir alan kaplayacak şekilde kolayca toplanmasını sağlar.

Bu atıkları içeriğine göre yeniden kullanılabileceğiniz gibi yakmak istediğinizde de bu yöntem bahçeyle uğraşanların atık yönetmesi için çevre dostu bir yoldur. Piyasada bulunan birkaç farklı modeli karşılaştırıp ve bahçede bulunan atık türü ve miktarı üzerinde düşünerek değerlendirme yapıp, bu makinalardan birini seçerek bir dal öğütücü satın almak en mantıklı yoldur.

Dal öğütücülerin bazı gelişmiş modelleri dalların yanında ek olarak yaprakları da parçalayıp öğütebilmektedir. Uygun fiyatlı basit bir dal öğütücü alınması halinde  küçük dalları öğütmek adına mantıklı olmaktadır. Bu tip darbeli öğütücüler bir gıda hazırlama makinesine benzer şekilde bir dönen bıçak kullanır ve makinenin içinde organik atıklar öğütülmektedir. Kalın dalları öğütmek için daha güçlü makinelere ihtiyaç duyalacaktır. Bu tip makinelerin özelliği, parçalayıcı öğütücüler olarak tabir edilen makinelerdir ve kullanılmaları durumunda daha verimli bir sonuç alınır. Bu model büyük tip öğütücüler göreceli yüksek fiyatlı olmalarına rağmen ses seviyeleri az olduğu için tercih edilirler.

Dal öğütücülerinde darbeli parçalayıcılardaki gibi el ile organik atık beslemesi yapılır. Elektrik ya da benzinle çalışan dal öğütücüler arasında kararsız kalınması durumunda genellikle benzinli öğütücülerin elektrikli modelden daha güçlü olduğu göz önünde tutulmalıdır.Benzinli modeller serbest olarak dolaşma özgürlüğünü sağlasa da pahalıdırlar ve bakıma ihtiyaç duyabilirler. Bu tip makineye sahip olunduktan sonra sürekli ilk günkü performans alınmak istenirse temizlik bilgilendirmeleri okunarak düzenli olarak kullanım sonrası temizliği yapılması tavsiye edilmektedir. Garanti sağlayan markaları tercih etmek olası zararlar karşılığında hizmet almayı sağlayacaktır, ayrıca kullanım kılavuzunda hangi aletin hangi kapasitelerde ve büyüklükte öğütme yapabileceğine dair sınırlamalar genellikle bulunmaktadır.

DAL ÖĞÜTME MAKİNALARI kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.

Daha Fazla

DAL ÖĞÜTME MAKİNALARI  Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.