KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI
KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

Teknoloji giderek gelişiyor. Artık işyeri ve evlerde elektronik cihazlar arttı. Bu cihazlarla yapılan işlemler, hayatı daha kolay ve profesyonel hale getirdi. Özellikle, işyerlerindeki akıllı cihazlarla yapılan işlemler, hizmet kalitesini yükseltti. Elektronik cihazların ve yazılım programlarının çalışabilmesi için en temel gereksinim ise, elekt...

Teknoloji giderek gelişiyor. Artık işyeri ve evlerde elektronik cihazlar arttı. Bu cihazlarla yapılan işlemler, hayatı daha kolay ve profesyonel hale getirdi. Özellikle, işyerlerindeki akıllı cihazlarla yapılan işlemler, hizmet kalitesini yükseltti. Elektronik cihazların ve yazılım programlarının çalışabilmesi için en temel gereksinim ise, elektrik enerjisidir. Elektrik akımındaki herhangi bir dalgalanma veya kesinti, ilgili cihazların kapanmasına ve işledikleri verilerin kaybolmasına neden olabilir. Böyle bir durum ise, işyerleri için kabul edilebilir değildir.

Çözüm: Kesintisiz güç kaynakları

Elektrik akımındaki dalgalanma veya tamamen kesintinin yaşanması sonucunda bilgisayar gibi cihazların işlemlerine devam edebilmesini sağlamak gerekiyor. bunun için, kesintisiz güç kaynaklarının tedarik edilmesi ve sizin için önem arz eden cihazlara elektrik akımı sağlaması icap ediyor. Kesintisiz güç kaynaklarının farklı modelleri vardır. Ev tipi veya kurumsal firmalar için daha fazla güç sunan kurumsal modeli bulunuyor. Evdeki kesintilerden zarar görmemek için VA değeri düşük kesintisiz güç kaynakları tedarik edilebilir.

Offline ve online kesintisiz güç kaynakları

İşyeri gibi önemli bilgi ve verilerin işlendiği birden fazla bilgisayar ve akıllı cihazın daha fazla VA gücüne ihtiyacı vardır. Bunun için ise, kesintisiz güç kaynağı modelinin en iyi ve kalitelisi tercih edilmelidir. Offline UPS ile, online UPS modelleri vardır. Offline niteliğe sahip olanları, elektrik akımı kesilmeden çalışmaz ve kesinti gerçekleştikten sonra devreye girebilir. Bu cihaz, jeneratörden daha hızlı devreye girebilir. Ancak veri kaybı yaşanma riski söz konusu olabilir.

Online özelliğe sahip olanlar ise, daha gelişmiş bir modeldir ve sürekli aktif haldedir. Kendisine bağlı cihazların elektrik akımını sağlar. Kendisi de, şebeke akımından faydalanır. Bu güç kaynağının avantajı, elektrik akımında meydana gelecek kesinti veya dalgalanmadan çalışan cihazların etkilenmesinin önüne geçmesidir.

Kesintisiz güç kaynakları, çok uzun süreli elektrik enerjisi sağlamaz. Ancak, ani kesintilerden kaynaklanacak veri kayıplarını önlemek için gereken zamanı sağlayabilir. Cihazların kontrollü şekilde kapatılmasını ve son işlemlerin kayıt altına alınması mümkün hale getirebilir. İhtiyaca göre tedarik edilen UPS cihazlarıyla daha farklı avantajlara da sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI  7 adet ürün var.