Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Kişisel Verileri İşleme ve Çerez Politikamızı okuyabilirsiniz.

POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ
POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ

Polisilikon veya poli-Si olarak da adlandırılan polikristal silikon, fotovoltaik (güneş enerjisi) ve elektronik endüstrisi tarafından hammadde olarak kullanılmakta olup yüksek saflık derecesine sahiptir.

Polisilikon, metalurjik dereceli silikondan Siemens prosesi diye bilinen bir kimyasal saflaştırma işlemi ile üretilir. Bu işlem, uçucu silikon b...

Polisilikon veya poli-Si olarak da adlandırılan polikristal silikon, fotovoltaik (güneş enerjisi) ve elektronik endüstrisi tarafından hammadde olarak kullanılmakta olup yüksek saflık derecesine sahiptir.

Polisilikon, metalurjik dereceli silikondan Siemens prosesi diye bilinen bir kimyasal saflaştırma işlemi ile üretilir. Bu işlem, uçucu silikon bileşiklerinin damıtılmasını ve yüksek sıcaklıklarda silikata dönüşmesini içerir. Ortaya çıkan alternatif bir arıtım süreci akışkan yataklı bir reaktör kullanır. Fotovoltaik endüstride ayrıca kimyasal saflaştırma işlemleri yerine yükseltilmiş metalürjik sınıf silikon (UMG-Si) üretilmektedir. Elektronik endüstrisi için üretildiğinde, polisilikon, milyondan bir porsiyon (ppb) daha düşük saflık seviyeleri içerirken, polikristalin güneş sınıfı silikon (SoG-Si) genellikle daha az saftır.2013 yılı verilerine göre GCL-Poly, Wacker Chemie, OCI ve Hemlock Semiconductor gibi Çin, Almanya, Japonya, Kore ve Amerika Birleşik Devletleri'nden birkaç şirketin yanı sıra Norveç merkezli REC şirketi, yaklaşık 230.000 tonluk üretimin çoğunu oluşturmaktadır.

Polisilikon hammaddesi  genellikle belirli boyutlardaki parçalara ayrılmış ve sevkıyattan önce temiz odalarda paketlenmiş büyük çubuklar, doğrudan çoklu kristal külçe içine dökülerek veya tek kristal körük büyümek üzere yeniden kristalleştirme işlemine tabi tutulur. Daha sonra ürünler ince silikon levhalar halinde dilimlenmiş ve güneş pilleri, entegre devreler ve diğer yarıiletken cihazların üretimi için kullanılmaktadır.

Polisilikon, kristalitler olarak da bilinen malzemeye tipik metal pul etkisi veren küçük kristallerden oluşur. Polisilikon ve multisilikon eşanlamlı olarak sıklıkla kullanılırken, çoklu kristalli genellikle 1 mm'den daha büyük kristalleri belirtir. Çok-kristalli güneş pilleri, hızla büyüyen PV pazarında en yaygın kullanılan güneş pilleri türüdür ve dünya çapında üretilen polisilikonun çoğunu tüketirler. 1 megavat (MW) geleneksel güneş modüllerini üretmek için yaklaşık 5 ton polisilikon gereklidir. Polisilikon monokristal silikondan ve amorf silikondan farklıdır.

Eviniz, bahçeniz, karavanınız, deniz araçlarınız üzerinde kullanılmak üzere aradığınız dünyaca ünlü markaların polikristal güneş panellerine ulaşmak artık çok kolay. FİŞ Jeneratör olarak doğa dostu enerji üretim tekniklerine ilginiz güneşi sevdiğimiz kadar çok. Siz de yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı enerjinizi üreterek dünyamıza en güzel katkılarınızı sunabilirsiniz.

POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ kategorisinde yer alan diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan her şeyi kolayca temin edebilirsiniz.


Daha Fazla

POLİKRİSTAL GÜNEŞ PANELLERİ  Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.